Wilma-Emilia Kuosa JAZZ
Wilma-Emilia Kuosan jazzit Fokuksella keväällä 2025.
Aamujazz perusteet 25.2. alkaen
4 viikon kurssi-ilmoittautuminen ja drop-in mahdollisuus
Tiistaisin klo 9.15-10.45 (90min) | Alasali
Aamutunnit on suunnattu aloittelijoille ja ne ovat mainio tilaisuus palata tanssin pariin tauon jälkeen tai vahvistaa jazztanssin perustekniikkaa.
Wilma-Emilia Kuosa Companyn treenitunti 25.2. alkaen
Wilma-Emilia Kuosa Companyn avoin aamutunti alkaa tiistaisin 25.2. klo. 11–12.30.
Ensimmäinen tunti 25.2. on ilmainen kokeilutunti! Ilmoittautuminen companyn treeniryhmään avataan kokeilutunnin jälkeen tunnille ilmoittautuneille. Mikäli paikkoja jää tämän jälkeen auki avataan ilmoittautuminen auki myös muille. Ryhmään ja kokeilutunnille otetaan vain 10 tanssijaa.
Mikäli ilmainen kokeilutunti täyttyy, voit ilmoittautua tunnille jonoon osoitteeseen anni.tolppanen@fokusdance.fi otsikolla JONO-WEKC. Jonotuslistalla olijoille järjestetään toinen maksuton kokeilutunti mikäli ryhmä ei täyty ensimmäisen kokeiltunnin jälkeen.
ILMOITTAUDU 25.2. KOKEILUTUNNILLE
Sassy Jazz Video Workshop
pe-la 28.2–1.3. klo 18.15–21.15 (3h/päivä)
Early bird hinta 9.2. saakka 130€ | normaali hinta 160€
Workshop on suunnattu keski-, ja edistyneen tason tanssijoille, jotka ovat kiinnostuneita siitä, miten tanssia näyttävästi kameran edessä. Sassy Jazz Video Workshop on ainutlaatuinen tilaisuus nouseville ja vakiintuneille tanssijoille tutkia tanssia ja liikettä kameran edessä ammattilaisten ohjauksessa.
Workshopin ensimmäisenä päivänä lämmitellään jazztanssin tekniikkaa tutkien ja harjoitellaan kameran edessä työskentelyä leikkisästi ja improvisaatiosta ammentaen. Ensimmäisenä päivänä opetellaan minuutin pituinen koreografia, joka kuvataan toisena päivänä. Pukukoodi: ALL THAT BLACK.